AJOVOITTAJAT 1968 =>

Onko hallussasi kuvaa ajovoittajasta, jonka kuva puuttuu tämän sivun linkeistä tai parempaa kuvaa jo siellä olevasta koirasta?   Kuvia otetaan mielellään vastaan ylläpitäjän osoitteeseen A Salkonen Sammallahdentie 27 as 5, 70700 Kuopio tai e-mail:  webmaster( at )beaglejarjesto.fi 

Vuosi Koepaikka   EK  

Koira

Omistaja

Pist.
1968 Ilmajoki ** 33 n Rita Mikko Jutila, Raahe 77,00
1969 Joutsa ** 33 n Rita Mikko Jutila, Raahe 73,47
1970 Kemi *** 50 n Mia Tauno Heino, Elimäki 73,79
1971 Nurmijärvi *** 50 n Mia Tauno Heino, Elimäki 75,13
1972 Kuopio *** 28 u Rai Esko Makkonen, Konnevesi 60,26
1973 Kuusamo ** 131 n Pepita Henry Haga, Kokkola 80,75
1974 Harjavalta *** 154 u Piki Antti Myllymäki, Seinäjoki 79,17
1975 Sysmä *** 76 u Raiku Saga Keino, Janakkala 59,21
1976 Koli ** 197 n Lippe Asko Eronen, Joensuu 73,96
1977 Haukipudas *** 237 u Böjebergs Mahjong Carita Rintala, Vantaa 73,00
1978 Kruunupyy *** 345 n Assi Rolf Juselius, Sipoo 67,20
1979 Hyytiälä ** 417 n Tuutti Jaana Pasanen, Iitti 67,75
1980 Itti ** 288 u Lorppa Kauko Karjalainen, Oulu 78,78
1981 Sotkamo ** 473 n Pipsa Jaakko Siltakoski, Oulu 86,50
1982 Kurikka *** 317 u Vili Esko Heikkilä, Ylivieska 81,86
1983 Mynämäki *** 531 n Donna Asko Jaskari, Nurmo 66,16
1984 Juva ** 574 u Jesse Erkki Salmela, Uurainen 86,77
1985 Kemi ** 675 u Roy Erkki Takkula, Kauhajoki 91,93
1986 Jämsä ** 675 u Roy Erkki Takkula, Kauhajoki 50,04
1987 Vihti ** 921 n Tuija Teemu Lappalainen, Iisalmi 68,79
1988 Hartola ** 729 u Detu Börje Lindroos, Parainen 69,88
1989 Ylivieska *** 749 u Vili Matti Säteri, Lieto 51,33
1990 Kokemäki * 987 u Masi S ja A Paasisalo, Urjala 74,13
1991 Kuru *** 1026 n Mäki-Haukun Viri Matti Miettinen, Tuusniemi 83,82
1992 Rautavaara ** 807 u Ressu Reijo Hiitola, Haukipudas 92,02
1993 Kuusamo ** 1161 n Kata Mikko Harju, Alajärvi 84,86
1994 Nurmo *** 1149 u Veskansan Vikke Seemi Auvinen, Sulkava 87,44
1995 Laitila *** 1167 u Rape Antti Korventausta, Tampere 92,98
1996 Kontiolahti ** 1209 n Eräkaverin Yty Pasi Kemppainen, Hyvinkää 71,09
1997 Puolanka ** 1243 u Junttieinari Taneli Halonen, Vantaa 82,66
1998 Kannonkoski ** 1402 u Astalan Sigge Lars Holmström, Oravainen 86,70
1999 Nurmijärvi ** 1402 u Astalan Sigge Lars Holmström, Oravainen 80,17
2000 Luumäki *** 1392 u Kisällintien Tanu-Pate Ekonkari Aimo, Kalajoki 76,95
2001 Keminmaa *** 1392 u Kisällintien Tanu-Pate Ekonkari Aimo, Kalajoki 87,31
2002 Kokemäki *** 1429 u Eetu Kiuttu Kaarina, Raisio 85,30
2003 Orivesi *** 1421 u Topi Raskila Pekka, Lappeenranta 92,31
2004 Juva ** 1531 n Viitakorven Ramona Viitala Väinö, Jämsä 71,92
2005 Kannus *** 1392 u Kisällintien Tanu-Pate Ekonkari Aimo, Kalajoki 121,58
2006 Lapua *** 1392 u Kisällintien Tanu-Pate Ekonkari Aimo, Kalajoki 182,13
2007 Vehmaa *** 1557 n Prihan Jetta Salento Erkki ja Pirkko, Pornainen 136,12
2008 Hartola ** 1552 u Korpisalon Sertti Eronkoski V ja V-P, Pyhäjärvi 137,25
2009 Hailuoto *** 1589 n Sakin Seili Keränen Eero, Paltamo 161,96
2010 Uurainen *** 1644 u Kuopusmaa Romu Paasisalo Markku, Urjala 151,71
2011 Hämeenlinna ** 1634 u Peräpöksän Jeri Tuovinen Aarno, Juva 108,13